Výstava: Vzpomínky na Hifi klub

• Add to favorites
  • Blogger

12. 9. – 15. 10. 2017

V letošním roce uplynulo čtyřicet let od vzniku Hifi klubu Mimoň. V tehdejší době musely obdobné činnosti zastřešovat různé legitimní organizace, a tak i Hifi klub musel najít svého mentora. Tím se stal Svazarm, proto celý název byl Hifi klub při Základní organizaci Svazarmu v Mimoni.

První Hifi klub vznikl v České Lípě, kde byli organizováni i mimoňští nadšenci. Jejich nadšení bylo tak veliké, že se rozhodli trhnout se od České Lípy a udělat si klub v Mimoni. Největším iniciátorem byl Stanislav Holubář, který obíhal potenciální zájemce potřebné pro založení klubu. V té době byl velký hlad po technice, která dokázala reprodukovat hlavně hudbu v hifi kvalitě. Proto činnost byla zaměřena na amatérskou stavbu této techniky. Zároveň s technickou činností šla ruku v ruce i tvorba hudebních pořadů doprovázených synchronizační projekcí diapozitivů. Tolik opravdu jen v kostce z náplně Hifi klubu.

Vznik Hifi klubu v Mimoni ovlivnil celou řadu občanů našeho města, kteří věnovali pomalu veškerý volný čas jeho činnosti. Výstava Vzpomínky na Hifi klub mapuje v rámci možností jeho činnost od vzniku až po zánik v devadesátých letech minulého století. Přijďte se tedy podívat na výrobky, kterými mimoňští dobývali vítězství na okresních, krajských a celostátních výstavách HIFI AMA nebo FAT. Můžete nahlédnout do historie klubu, jehož členové se scházeli pravidelně každý pátek, aby se pobavili podle svých představ.