Výstava: S čerty nejsou žerty

• Add to favorites
  • Blogger

25. listopadu 2017 – 14. ledna 2018

Pro letošní zimní a vánoční období jsme pro Vás nachystali, ve spolupráci s Barrandovskými studii výstavu kostýmů a rekvizit z oblíbené české filmové pohádky S čerty nejsou žerty.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout na dvě desítky kostýmů z nichž jsou většina dochované originály, které dnes tvoří součást sbírky firemního dědictví Barrandov Studia. Výstava je určena pro všechny generace. Určitě si každý najde to své –  vystaveny budou například šaty Angelíny či  Adélky, nebo se možná se někomu podaří poodhalit  záhadu proč byl kostým pro babičku vyroben drakrát?

Součástí výstavy budou rovněž stylizované dekorace a dochované dokumenty z barrandovského archivu.

Jak malí návštěvníci, tak i jejich doprovod si budou moci prověřit své znalosti z této pohádky ve formě filmového kvízu a zúčastnit se soutěže o vstupenky na návštěvu výstavních prostor Filmpoint, která jsou součástí Barrandovských Studií.”

Pohádka z roku 1984, v režii Hynka Bočana, vypráví o Petrovi, jehož chamtivá macecha připraví o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele, samotného čerta.

Celou pohádku provázejí nezapomenutelné písničky a melodie Jaroslava Uhlíře.