Literárně hudební beseda: Vřeteno osudu

• Add to favorites
  • Blogger
  • Digg

Dne 30. 9. 2017 od 18,00 hod. proběhne v Městském muzeu literárně hudební beseda Otomara Dvořáka a Josefa Pepsona Snětivého s názvem Vřeteno osudu, aneb Tajná zpověď Karla Jaromíra Erbena.

Kdo by neznal tajemné, strašidelné balady z legendární sbírky Kytice! Co však víme o životě jejich autora Karla Jaromíra Erbena? Málokdo tuší, že pod maskou seriózního, tichého muže se skrýval vášnivý romantik, jenž si do deníků zapisoval děsivé sny, žil ve stínu smrti, vedl hovory s duchem mrtvého bratra-dvojčete, trpěl problematickými vztahy k ženám a skrýval hrůzné tajemství Záhořova lože. Zkušený romanopisec, záhadolog a znalec regionálních zajímavostí Otomar Dvořák poodhalil oponu nad nelehkým životem tvůrce, který musel svádět dramatický boj s nepřízní osudu, aby pro budoucí generace zachránil svět starých slovanských mýtů, obřadů, pověr, písní a pohádek. Práci na pozoruhodném románu, který nese stejné jméno jako tato beseda, tedy Vřeteno osudu, a vyšel v říjnu 2015, věnoval dva roky.

Josef Pepson Snětivý obohatí besedu vlastními i převzatými písněmi, přečte ukázky z knihy a na jinou notu naladí posluchače též svými „místopisnými“ i milostnými sonety ze sbírky Dvě na čtvrtou sonetů v rytmu srdce.

A když jsme u místopisu, oba autoři představí i svá společná díla: knihy Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty a Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel.

Zmiňované i další knihy k zakoupení na místě.